Jak współpracować pracując w domu

13 sierpnia 2022

Jednym z największych problemów związanych z pracą w domu jest potencjalna samotność i izolacja.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do pracy w zespole ludzi, siedząc wokół nowoczesnego stołu zarządu i batting pomysły tam i z powrotem, będzie to dziwne, aby nagle siedzieć w swoim biurze domu, całkowicie na własną rękę.

Niektórzy ludzie dobrze się czują w takiej sytuacji, w rzeczywistości miliony ludzi w całym kraju uwielbiają ideę pracy w domu. Udaje im się jednak znaleźć sposób na to, by samotność nie stała się dla nich problemem.

Wybór pracy w domu jest decyzją osobistą i należy do niej podejść w sposób, który najbardziej nam odpowiada. Jeśli jesteś osobą, która uwielbia współpracować i rozmawiać z kolegami, nie oznacza to, że praca zdalna w domu nie będzie dla Ciebie odpowiednia, oznacza to, że musisz myśleć nieszablonowo, aby zapewnić sobie najlepsze z obu światów.

Współpraca jest kluczowa dla biznesu. To tutaj powstają nowe pomysły i podnosi się morale, aby zapewnić dalszą produktywność. Problem w tym, że współpraca wymaga, aby ludzie znajdowali się w jednej przestrzeni, komunikowali się i wymyślali burze mózgów. Jeśli ktoś pracuje w domu, może nawet nie być w tym samym obszarze kodów pocztowych, a co dopiero w tej samej przestrzeni!

Aby dać Ci kilka przydatnych pomysłów, jak możesz obejść ten problem, sprawdź ten film, który mówi o tym, jak współpracować, gdy masz zespół zdalnych pracowników.

Może być tak, że masz tylko jednego lub dwóch pracowników, którzy pracują zdalnie, z domu lub z odległego zakątka planety, a reszta pracuje w Twoim współczesnym biurze. Nadal można efektywnie współpracować, pod warunkiem, że wszyscy pracują w tych samych godzinach. Jeśli masz kogoś, kto jest w zupełnie innej strefie czasowej, to może być problem, ale wtedy trzeba omówić godziny pracy z tą osobą i dojść do odpowiedniego fragmentu środka.

Skonfiguruj oprogramowanie wideo, takie jak Zoom lub Skype, w swojej sali konferencyjnej, a następnie każ pracownikom obecnym w biurze usiąść wokół mebli w sali konferencyjnej, z ekranem na pracowników, którzy są gdzie indziej. W ten sposób, to prawie tak, jakby wszyscy byli w tym samym pokoju i pomysły mogą być odtwarzane wokół, nowe sugestie będą przychodzić na swój sposób i boom! Współpraca odbywa się na ogromną odległość.

To całkiem magiczne, gdy się o tym pomyśli.

Im więcej nowych pomysłów generujesz, tym większe są szanse na całkowity sukces firmy. Z tego powodu istotne jest zapewnienie, że każdy, kto pracuje w domu lub w innym miejscu, nadal jest częścią procesu współpracy. Z punktu widzenia pracownika, pomaga to również uniknąć izolacji i samotności, a on nadal będzie się czuł jak bardzo wartościowa i włączona część zespołu.

Technologia z pewnością sprawiła, że elastyczne formy pracy stały się bardziej powszechne niż kiedykolwiek wcześniej, a my możemy komunikować się z każdym, w każdej chwili, bez względu na to, gdzie się znajduje. Pod warunkiem, że wszyscy są świadomi tego, że muszą być dostępni w godzinach pracy i że muszą reagować na wiadomości, naprawdę nie powinno być żadnych problemów.

Odległość nie musi być barierą dla pracy zespołowej i nowych pomysłów. Wystarczy wymyślić innowacyjne rozwiązania małego problemu, a następnie wspólnie go obejść. Robiąc to, optymalizujesz sukces swojej firmy i zapewniasz, że równowaga między domem a pracą, którą każdy, kto decyduje się na pracę w domu, próbuje osiągnąć, jest udana.

Autor

Ewelina Szymczak

Redakcja midimax.pl

To może Cię zainteresować