Małe biuro? Nie ma problemu!

23 sierpnia 2022

Jeśli masz małe biuro, możesz ubolewać nad faktem, że Twoje pomysły na aranżację biura są dość ograniczone.

Nie będziemy kłamać - małe biuro oznacza, że nie masz dostępu do pełnego wachlarza różnych układów, które możesz wybrać, ale nie musi to też być główną barierą w tworzeniu wygodnej i produktywnej przestrzeni.

Prawdopodobieństwo jest takie, że jeśli przytakujesz, to masz jedną przestrzeń, czyli pokój na planie otwartym, ale nie jest on zbyt duży. Być może masz też okna w dziwnych miejscach, a może filar na środku pokoju. Nie ma problemu, po prostu trzeba pracować z tym, co masz i zrobić z tego jak najwięcej.

Aby zaostrzyć apetyt, sprawdź ten film, który prowadzi przez kilka małych pomysłów na układ biurowy, które możesz rozważyć dla własnej przestrzeni.

Jak widać, istnieje wiele sposobów, w jakie można urozmaicić swoje biuro, nawet jeśli jest ono dość małe. Kilka innych pomysłów obejmuje:

  • Wykorzystaj narożniki- Biurka narożne to świetny pomysł, ponieważ zajmują one bardzo mało miejsca i są idealne dla małych firm. Oczywiście, masz cztery rogi w pokoju, w zależności od tego, gdzie znajdują się drzwi, a to oznacza cztery biurka od początku. Reszta może być umieszczona strategicznie, aby uniknąć zbyt dużego zakłócenia w pomieszczeniu.
  • Otwórz przestrzeń z kolorem - Ciemne i małe biuro jest dość przygnębiającym miejscem, więc musisz pozwolić na jak najwięcej światła i patrzeć w kierunku jasnych dekorów. Naturalne światło ma niemal cudowny wpływ na małe biuro i to może stworzyć bardziej podnoszącą na duchu atmosferę.
  • Wypróbuj biurka z ławkami - Jeśli chcesz dodać w poczuciu współpracy, jak o opting na biurka z ławkami? Mogą one przebiegać wzdłuż głównej ściany, co daje więcej miejsca w pozostałej części biura i uwzględnia pewną część idei zwinnej pracy. Zachęcisz pracowników do wspólnej pracy i komunikacji, jednocześnie oszczędzając miejsce.
  • Wykorzystajprzestrzeń okienną - ściany, które przebiegają pod oknami mogą być wykorzystane do przechowywania. Jeśli okno jest wystarczająco wysokie i nie będzie powodować niepotrzebnych odblasków, można również ustawić biurka zwrócone w stronę ściany i biegnące wzdłuż przestrzeni okiennej lub odwrócone od ściany, ponownie w zależności od odblasków.

Chodzi o to, aby być kreatywnym i próbować zrobić jak najwięcej z tym, co masz. Małe biuro nie zawsze musi być minusem - oznacza to, że Twoi pracownicy są bliżej siebie i tak długo, jak robisz to, co możesz, aby utrzymać morale, stworzy to "wszystko dla jednego i jeden dla wszystkich" rodzinną atmosferę w Twoim biurze. To zdziała cuda dla morale, ponieważ wszyscy będą dążyć w tym samym kierunku i pracować dla wspólnego celu.

Jednak głównym problemem, na który trzeba uważać w małych biurach jest bezpieczeństwo. Nie można wtłoczyć wielu biurek biurowych w przestrzeń i oczekiwać, że będzie ona bezpieczna. Ludzie mogą się potykać, uderzać w rogi biurek i nie będzie to tworzyć szczęśliwej przestrzeni, a także narażać ludzi na ryzyko upadków i urazów. Mając to na uwadze, upewnij się, że wykorzystujesz przestrzeń, którą masz, ale upewnij się, że jest więcej niż wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie chodzić.

Kombinowany układ biura to świetny pomysł, jeśli masz stosunkowo małe biuro i być może inne mniejsze pokoje tuż obok niego. Oznacza to, że kierownictwo może korzystać z tych pomieszczeń, zabierając w ten sposób kilka biurek z głównego biura, lub można je przeznaczyć do cichej pracy lub współpracy.

Ponownie, chodzi o to, aby myśleć poza schematami i robić to, co można, aby rozjaśnić przestrzeń i stworzyć szczęśliwy i produktywny nastrój.

Autor

Karolina Tomasiewicz

Redakcja midimax.pl

To może Cię zainteresować