Meble biurowe - trendy na rynku

22 września 2016

Nowoczesne biuro stawia przed producentami wiele wymagań. Powinno być inteligentne, mobilne, ułatwiać pracę, umożliwiać relaks i dodatkowo powinno być estetyczne i dobrze projektowane. Dziś, kiedy nie potrzebujemy już tak dużo przestrzeni do pracy co dawniej a rolę pojemnych szaf zostały przejęte przez dyski twarde producenci mają przez sobą duże wyzwanie.

Rozwój technologii

Zwykłe biurka już nam nie wystarczą. Szuka się zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które będą wychodzić poza znane biurowe schematy. Pojawiają się elektryczne regulowane blaty biurek. Zaawansowane porty, mobilne szafki na kółkach. Ważnym aspektem na pewno będzie mobilność a więc zmiana miejsca takich niewielkich mebli.

Chodzi o przygotowywanie takich rozwiązań, które ostatecznie gwarantować będą maksymalny komfort i wygodę dla wszystkich pracowników, dlatego na te elementy należy w szczególności zwracać swoją uwagę i zawsze wybierać te opcje, które sprawdzą się najlepiej. Nie można zapominać o tym, że mobilny stali się również pracownicy. Pracując z laptopem możemy praktycznie usiąść wszędzie, niekoniecznie przy biurku.

Praca na świeżym powietrzu

Komfort pracy ma znaczenie

Praca w open – space nie będzie już problemem, szczególnie odkąd producenci zaczęli powszechnie wprowadzać różne mobilne rozwiązania, ścianki dzielące miejsce pracy, tworzenie mini pokoików, szukanie miejsc, gdzie będzie można organizować chwile relaksu oraz komfortu dla pracowników. Powszechnie wprowadza się także oświetlenie LED, uchwyty do monitorów które dadzą możliwość dowolnego ustawienia kilku ekranów na jednym stole oraz gniazda multimedialne, które będzie można dowolnie konfigurować.

Na znaczeniu zyskują takie rozwiązania jak mechanizmy regulacji elektrycznej wraz z pamięcią położenia stosowane na zachodzie Europy. Stanowisko pracy już można także ulepszyć dzięki specjalnym czujnikom, które w czasie nieobecności użytkownika będą się same wyłączać, aby oszczędzać energię. Nie brakuje pomysłów związanych z tym, by dbać również o akustykę, tak by wnętrze pod każdym kątem było wykonane perfekcyjnie.

Autor

Ewelina Szymczak

Redakcja midimax.pl

To może Cię zainteresować