Krzesła i fotele do poczekalni biurowej – jakie wybrać?

22 września 2016

Poczekalnia to miejsce gdzie właściwie zaczyna się nasza współpraca z klientem. Jest to punkt, gdzie klient w oczekiwaniu na swoją kolej lub obsługę, może wyrobić sobie opinie na temat całej firmy i zadecyduje o dalszym kontakcie z nami. Niewygoda, brak estetyki i higieny wokół to elementy które mogą odstraszyć, więc jeśli zależy nam na klientach, to zapewnijmy im maksymalną porcję wygody i przyjemności jakie można zorganizować w poczekalni. Wystrój i wyposażenie poczekalni to wizytówka firmy, która zaważy na opinii wśród obecnych i przyszłych klientów.

Komfort w poczekalni

Głównymi elementami wyposażenia poczekalni są oczywiście krzesał lub fotele, gdzie klienci oczekują na swoją kolej. Mogą mieć przeróżną formę i kształty, lecz zawsze muszą spełniać podstawową funkcję, czyli zapewnić wygodne siedzenie dla gości. Wybór modelu i kształtu siedziska zależy w dużej mierze od wielkości powierzchni jaką mamy do dyspozycji, w mniejszych świetnie sprawdzają się pojedyncze krzesła i fotele, natomiast tam gdzie mamy do dyspozycji więcej miejsca warto zainwestować w wygodną kanapę lub sofę, gdzie klient będzie mógł wygodnie spędzić czas.

Poczekalnia biurowa

Wykorzystywany materiał

W przypadku krzeseł duże znaczenie ma materiał z którego są wykonane. Przeważnie jest to tworzywo sztuczne, częściej preferowane i stosowane w biurach, ze względu na ich praktyczne wykorzystanie. Tworzywo sztuczne jest łatwiejsze w utrzymaniu czystości, nie wymaga szczególnych zabiegów konserwacyjnych jak to ma miejsce na przykład w przypadku mebli drewnianych czy tapicerowanych. Krzesła z tworzywa sztucznego są też lżejsze i poręczniejsze w czasie przesuwania, a do tego gama kolorystyczna jaka jest dostępna na rynku, sprawia że z łatwością można je dopasować do każdej aranżacji wnętrza.

Rodzaje krzeseł

W ofercie producentów można spotkać głównie dwa typy krzeseł do poczekalni, czyli pojedyncze lub łączone w kilka sztuk. Wybór zależy tylko od tego co nam bardziej pasuje i co ma bardziej praktyczne zastosowanie w poczekalni którą urządzamy. Wybierając do poczekalni fotele, stwarzamy bardziej ekskluzywną atmosferę, lecz pamiętajmy że fotele zabiorą nam wiele przestrzeni. Fotele są bardziej wygodne dla gości, dają poczucie pewnego prestiżu i tworzą bardzo przyjazny klimat.

Autor

Ewelina Szymczak

Redakcja midimax.pl

To może Cię zainteresować