Czy jesteś bardziej zmotywowany, gdy jesteś zdrowy?

28 lipca 2022

Czy uważasz, że kiedy skupiasz się na własnym zdrowiu i samopoczuciu, to w efekcie jesteś bardziej zmotywowany w miejscu pracy?

Jest to całkiem prawdopodobne.

Kiedy odżywiasz się prawidłowo, nie podjadasz wysokotłuszczowych lub wysokocukrowych przekąsek, pijesz dużo wody, wysypiasz się i regularnie ćwiczysz, będziesz miał naturalnie więcej energii.

Z drugiej strony, jeśli nie skupiasz się na swoim ogólnym zdrowiu i samopoczuciu, prawdopodobnie będziesz dość zmęczony i ospały. Jest prawdopodobne, że w pewnym momencie swojej kariery próbowałeś pracować w dzień po bardzo złym śnie przed nocą. Jest to trudne. Walczysz z bólem głowy, twoje oczy nie chcą się otworzyć, twoje ciało jest obolałe, a ty jesteś w bardzo złym nastroju. Chcesz po prostu ruszyć się z fotela biurowego i znaleźć wygodną przestrzeń do szybkiej drzemki na godzinę lub dwie.

Niestety, w pracy nie jest to możliwe!

Czuć się zmęczony i uruchomić w dół oznacza, że jesteś po prostu nie jako produktywny jak normalnie byłoby. Będziesz siedział przy biurku w biurze projektowym, patrząc na zegar i chcąc, aby czas się skończył, więc możesz iść do domu i odpocząć. W rezultacie, jesteś bardziej prawdopodobne, aby popełnić błędy, prawdopodobnie będziesz mniej niż uroczy z klientami i klientami, a konflikty z kolegami są znacznie bardziej prawdopodobne.

Nie będziesz czuł się pełen pomysłów, jeśli będziesz zmęczony i obolały. Zamiast tego będziesz miał trudności z myśleniem. Motywacja jest z pewnością trudna do znalezienia, gdy twój umysł i ciało krzyczą o odrobinę TLC.

Zdrowie dla motywacji w miejscu pracy

Dobrym pomysłem jest skupienie się na zdrowiu ogólnie, a nie tylko na tym, by stać się bardziej zmotywowanym. Zdrowie to najważniejsza rzecz, o jakiej możesz myśleć!

Pracodawcy powinni skupić się na zdrowych pracowników, po prostu dlatego, że oznacza to bardziej produktywny obraz, ale także dlatego, że pracownicy są niezwykle ważne do firmy i dbanie o swój największy atut jest czymś, co każda firma powinna robić.

Oznacza to posiadanie kompleksowej i wysokiej jakości pakiet opieki zdrowotnej i dobrego samopoczucia dla pracowników, uwzględniający zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne oraz emocjonalne. Oferuj poufne, bezpłatne porady dla pracowników, którzy chcą porozmawiać o czymś, co może ich niepokoić, i miej otwarte drzwi politykę otwartych drzwi, która eliminuje obawy, że menedżerowie są trochę niedostępni lub że ktoś zostanie osądzony za wspomnienie o problemie.

Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy byli zdrowi i zmotywowani w miejscu pracy, musisz dać im to, czego potrzebują i wspierać ich przez cały czas. Musisz dać im czas i uwagę!

Jeśli ustawienie biura jest mniej niż pożądane, to również będzie miało negatywny wpływ nie tylko na zdrowie, ale również na ilość motywacji w biurze.

Upewnij się, że oferujesz ergonomiczne meble dla tych, którzy ich potrzebują, wybierz opcje kolorystyczne, które są kreatywne i inspirujące oraz wprowadź elementy natury do wnętrza, co może pomóc w zmniejszeniu stresu i niepokoju i pomóc pracownikom skupić się na wykonywanym zadaniu.

Powinieneś również pamiętać, że pracownicy, którzy czują się doceniani, są bardziej skłonni do cięższej pracy dla Ciebie. Słuchaj ich pomysłów, traktuj je poważnie i wdrażaj wszelkie pomysły, które mają sens dla firmy. Zachęcaj do sugestii i daj do zrozumienia, że chcesz usłyszeć pomysłów i że nie zamierzasz ich po prostu odsuwać na bok. W przeszłości wiele firm było temu winnych i z pewnością nie wpłynie to pozytywnie na morale, zdrowie czy motywację!

Wszystko to składa się na zdrowszy obraz, ale ważne jest, aby pracownicy pamiętali, że odpowiedzialność za ich zdrowie naprawdę spoczywa na nich samych. Jako pracownik, upewnij się, że stosujesz zdrową dietę, regularnie ćwiczysz i robisz przerwy, które powinieneś robić. Jeśli nie jesteś pewien, jak masz dopasować ćwiczenia do swojego już zajętego dnia, sprawdź poniższą infografikę, która daje kilka pomysłów na ćwiczenia, które możesz wykonywać w ciągu dnia przy swoich biurkach.

Źródło - http://rebloggy.com/post/fitblr-health-motivation-exercise-fitness-workout-inspire-infographic-stretch-pu/118523139154

Zdrowie oznacza szczęście, motywację, produktywność, a dla firmy oznacza zyski.

Autor

Ewelina Szymczak

Redakcja midimax.pl

To może Cię zainteresować