Dzieło sztuki w Biurze ds. Dobrostanu Psychicznego

21 kwietnia 2022

Przez wiele lat dzieła sztuki były postrzegane przede wszystkim jako zajęcie prywatne; coś, co ludzie mogli podziwiać w wolnym czasie w galeriach lub instalować w swoich domach, aby poprawić wygląd przestrzeni.

Jednak w czasach, gdy kładzie się ogromny nacisk na zdrowie i dobre samopoczucie psychiczne, coraz częściej słyszy się głosy, że dzieła sztuki powinny mieć swoje miejsce także w naszym życiu zawodowym. Wiele biur decyduje się na wykorzystanie dzieł sztuki nie tylko po to, by cieszyć się nimi w wolnym czasie, ale także po to, by podnieść estetykę biura, a nawet poprawić zdrowie psychiczne i samopoczucie pracowników.Dlaczego grafika jest ważna dla biura?
Mówiąc prościej, dzieła sztuki sprawiają, że przestrzeń biurowa wygląda lepiej. Biorąc pod uwagę, że pracownicy spędzają w biurze co najmniej siedem godzin dziennie, im lepiej będzie ono wyglądać, tym lepiej będą się czuć osoby w nim pracujące. Praca w nudnej przestrzeni raczej nie pozwoli pracownikom w pełni wykorzystać ich możliwości; każdy potrzebuje pewnego poziomu wizualnej stymulacji i zainteresowania, aby pracować jak najlepiej.

Nie jest więc zaskoczeniem, że korzyści płynące z posiadania dzieł sztuki dla zdrowia psychicznego są znane od dawna. Sztuka pomaga złagodzić problemy związane ze zdrowiem psychicznym, takie jak niepokój, a także zwiększa poczucie osobistej kreatywności. Co więcej, oglądanie dzieł sztuki może zainspirować ludzi do tworzenia własnych, pobudzając ich wyobraźnię i zachęcając do aktywności, która przynosi jeszcze więcej korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Dzieła sztuki mogą również sprawić, że przestrzeń biurowa będzie wyglądać na dobrze zaprojektowaną i profesjonalną. W przypadku biur, w których regularnie odbywają się spotkania z klientami, rola grafiki jest nie do przecenienia; dzięki niej można powiedzieć, że firma jest kompetentna, zdolna i rozumie, jak ważne jest atrakcyjne środowisko pracy dla jej pracowników - a to wszystko bardzo dobrze świadczy o całej firmie.Jaki jest najlepszy styl biurowej grafiki artystycznej?
Nie ma określonego stylu dzieł sztuki, które można by uznać za biurowe dzieła sztuki jako takie, a wykorzystanie dzieł sztuki w biurach jest bardzo zróżnicowane i zależy od indywidualnych upodobań, a także od tego, co pasuje do istniejących komercyjnych mebli biurowych. Biorąc pod uwagę fakt, że wiele obecnych projektów biur koncentruje się wokół eleganckiej, stylowej i minimalistycznej estetyki, współczesne dzieła sztuki cieszą się popularnością dzięki możliwości bezproblemowego wkomponowania się w hipernowoczesne motywy, podczas gdy fotografie lub dzieła typograficzne można dostosować tak, aby odzwierciedlały główne tematy i wartości firmy. Wszystkie powyższe rozwiązania są warte rozważenia.Czy są jeszcze jakieś inne czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie biurowych materiałów graficznych?
Niezwykle ważnym czynnikiem przy zakupie biurowych materiałów graficznych jest kolor. Liczne badania dowiodły, że kolor w wystroju biura ma ogromny wpływ na nastrój człowieka, a także na poziom wydajności i ogólnego szczęścia. W szczególności kolory takie jak pomarańczowy i zielony są kojarzone z poprawą nastroju i ogólnej wydajności - korzyści, które mają ogromne znaczenie w każdym biurze.

 


Podsumowując
Wystrój biura nie musi być nudny i funkcjonalny; w rzeczywistości, dodanie odrobiny dodatkowego zainteresowania wizualnego za pomocą dzieł sztuki (...i zabawnych mebli biurowych) może mieć ogromne znaczenie dla osób pracujących w biurze, jak również dla okazjonalnych gości. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na nowoczesny design, meble biurowe, takie jak biurka, czy coś bardziej tradycyjnego, niezaprzeczalne korzyści z pewnością spodobają się wszystkim.

 

Autor

Karolina Tomasiewicz

Redakcja midimax.pl

To może Cię zainteresować