Recepcja- punkt reprezentacyjny firmy.

22 września 2016

W recepcji zbiegają się z sobą wszystkie informacje z zewnątrz i wewnątrz przedsiębiorstwa. Jest to przeważnie pierwsze miejsce z jakim maja kontakt klienci i kontrahenci, podczas wizyt w przedsiębiorstwie. Na podstawie recepcji można sobie już na wstępie wyrobić opinie na temat firmy i jej działalności, więc warto należycie ją urządzić i wyposażyć by stanowiła chlubną wizytówkę przedsiębiorstwa.

Serce każdej firmy

Lada recepcyjna to centralny punkt recepcji, przeważnie ustawiony tak by każdy mógł z łatwością do niej trafić tuz po wejściu do firmy. Powinna być tak przygotowana pod względem estetycznym i ergonomicznym, by zapewnić maksymalną wygodę dla klientów i personelu. Warto zadbać o każdy szczegół wyglądu tego miejsca, tak by zawsze przyjemnie się kojarzyło, co stanowi bardzo ważny punkt psychologicznego podejścia do klienta.

Lada recepcyjna

Odpowiednie miejsce do siedzenia

Nie wolno zapomnieć o wygodnym fotelu dla pracownika recepcji, który będzie tutaj spędzał wiele godzin. W recepcji poza ladą są także inne meble na które zwracają uwagę przychodzący goście. Należą do nich wszelkiego typu siedziska, czyli sofy, krzesła lub fotele, na których klienci mogą oczekiwać na swoją kolej przyjęcia np. w gabinecie lekarskim. Wybór siedzisk podyktowany jest przeważnie ilością miejsca w holu oraz profilem działalności danej firmy.

Innego rodzaju siedziska będą w gabinecie dentystycznym, gdzie najlepiej sprawdzą się krzesła ułożone w równym rzędzie, a inne wybierzemy do głównego holu dużej korporacji, gdzie możemy dowolnie ustawiać sofy i kanapy według własnych upodobań. Przeważnie w każdym miejscu gdzie klienci muszą chwilę oczekiwać na swoją kolej, znajduje się także stolik kawowy, gdzie można postawić filiżanki czy też inne drobne przedmioty, a także ułożyć różne czasopisma i katalogi.

Wieszaki na okrycie wierzchnie

Podczas urządzania recepcji nie wolno nam zapomnieć o miejscu gdzie klienci będą mogli zostawić płaszcze, kurtki i parasole. Najczęściej są to wieszaki lub garderoby, wszystko zależy od ilości miejsca jakie mamy do dyspozycji. Odnośnie wieszaków to oferta jaką mamy do wyboru jest ogromna, a dzięki temu można wybrać model który stanie się nie tylko praktyczny, ale też ciekawie urozmaici wnętrze swoim nietypowym kształtem lub kolorem. W recepcjach gabinetów lekarskich ważnym elementem są także szafy kartotekowe, gdzie przechowywane są dane pacjentów, ale i tutaj mamy do wyboru szereg tradycyjnych lub bardziej nowoczesnych modeli.

Autor

Ryszard Bogusz

Redakcja midimax.pl

To może Cię zainteresować