Czy jesteś niewolnikiem swojej listy rzeczy do zrobienia?

31 maja 2022

Nie da się ukryć, że robienie list pomaga oczyścić umysł i skupić się na wykonywanej pracy. Niektórzy ludzie nie znoszą tworzenia list, uważając je za sztywny sposób na życie, podczas gdy inni uwielbiają je robić, odhaczając kolejne pozycje w miarę ich realizacji, siedząc przy biurku.

Listy rzeczy do zrobienia mogą być świetnym narzędziem motywacyjnym, a także pomóc w dążeniu do celu i unikaniu prokrastynacji. Musisz jednak upewnić się, że znasz granicę między efektywnością listy rzeczy do zrobienia a obsesją na jej punkcie!

Istnieje wiele sposobów na bycie produktywnym i zorganizowanym w biurze, od posiadania najlepszych nowoczesnych regałów biurowych, które pomieszczą wszystkie ważne dokumenty, po znalezienie najlepszej aplikacji pomagającej w codziennej pracy. Tak naprawdę chodzi o to, aby znaleźć to, co działa dla Ciebie. Lista rzeczy do zrobienia powinna spełniać następujące warunki:

- być uszeregowana według ważności
- być elastyczna, ponieważ w ciągu dnia mogą i będą pojawiać się nowe zadania
- Zapewniać czas na przerwy
- realistyczna i nie powinna próbować zmieścić zbyt wiele w jednym dniu
- motywująca, tzn. powinna zachęcać do jeszcze cięższej pracyWiele osób wybiera listy rzeczy do zrobienia w formie cyfrowej, np. w telefonie lub tablecie, podczas gdy inni wolą staromodną drogę długopisu i papieru - cokolwiek pasuje do Ciebie!

Realistyczna lista rzeczy do zrobienia może pomóc Ci zrobić znacznie więcej w ciągu dnia, niezależnie od tego, czy zajmujesz miejsce w sali konferencyjnej, czy pracujesz przy biurku.

Czy jesteś zwolennikiem list rzeczy do zrobienia?

Autor

Ryszard Bogusz

Redakcja midimax.pl

To może Cię zainteresować