Jaki fotel obrotowy wybrać i czym powinniśmy się kierować szukając tego rodzaju mebli do biura?

18 grudnia 2016

Wykonując pracę biurową wiele czasu będziemy spędzać w pozycji siedzącej. Dlatego szukając mebli biurowych do firmy trzeba zwracać uwagę między innymi na znalezienie dobrego fotela biurowego.

Fotel ergonomiczny

Ergonomiczny fotel jest ważny w użytku domowym. Tutaj właśnie spędzamy długie godziny przy narożnym biurku i często nie patrzymy na to jak siedzimy i to błąd. Wybór odpowiedniego krzesła jest o tyle ważny, że dzięki temu minimalizuje się dolegliwości jakie wiązać się będą z pracą biurową. Będzie tutaj ból pleców, kręgosłupa, ból kolan czy łydek a także karku, barów czy bóle głowy.

Dobrze przygotowany fotel powinien przede wszystkim mieć wiele możliwości regulacji. Oczywiście takim standardowym elementem będzie regulacja wysokości w pionie i dzięki temu będzie to dopasowanie pod kątem naszego wzrostu. Oparcie fotela także powinno mieć takie regulacje jak kąt odchylenia. Oczywiście fotel musi być wyposażony w podstawę na pięciu ramionach, powinna mieć koła. Oparcie, które będzie na fotelu musi być stabilne i powinno stawać się także wsparciem dla naszego kręgosłupa oraz odcinka lędźwiowego. Szeroki wybór foteli obrotowych oferuje lobos.pl 

Wygoda

Siedzisko powinno być płaskie, a przednie krawędzie muszą być lekko zaokrąglone. Ważna jest także szerokość i głębokość takiego siedziska, które musi mieć przynajmniej 40 cm. Istotna będzie także regulacja wysokości siedziska fotela obrotowego. Dobrze będzie, gdy pojawiać się będzie tam element taki jak podłokietniki, które będą miały możliwości regulacji wysokości. Dzięki temu będzie podparcie w trakcie pisania na klawiaturze będzie istotne. Wykorzystywanie podłokietników gwarantuje podparcie dla przedramion w czasie pracy. Uda się także ograniczyć obciążenie dla naszych podłokietników.

Wygodnym rozwiązaniem jest tak zwany mechanizm dynamicznego siedzenia. Dynamiczna zmiana postawy w trakcie siedzenia będzie możliwa przez mechanizm Synchro. Dzięki temu jest szansa na to, by w odpowiedni sposób regulować kąt odchylenia oparcia w stosunku do siedziska z możliwością stosowania sprężystości odpowiedniej do ciężaru ciała.

Fotele biurowe

Alternatywnie stosowane mechanizmy takie jak śruba dają okazję do statycznego siedzenia, a jednak dla dobra naszego kręgosłupa nie to będzie najważniejszym rozwiązaniem.

Dobrze się stanie, jeśli fotel będzie miał także możliwości regulacyjne w zakresie takich elementów jak zagłówek. Dobrze sprawdzają się fotele z przygotowanymi specjalnie amortyzatorami. Oczywiście fotel obrotowy musi mieć także przygotowany dobrze materiał. Do wyboru są różne tkaniny a także skóra naturalna. Najlepiej sprawdzi się taki, który gwarantuje nam przewiew a więc specjalna siatka. Zobacz więcej na http://wyposaz-biuro.pl/k/juo,recepcje-inspiracje-meble 

Autor

Karolina Tomasiewicz

Redakcja midimax.pl

To może Cię zainteresować