Meble biurowe: gorące trendy w aranżacji biur

22 września 2016

Jeśli chodzi o aranżację biur to będzie to zmieniać się razem z naszymi potrzebami. Mieliśmy już boksy dla kilku osób, przestrzeń open space i wiele innych propozycji. Warto zobaczyć jak sytuacja wygląda obecnie, jak się to wszystko kształtuje. Mamy najnowsze trendy, jeśli chodzi o aranżację biur. Integracja z nowymi technologiami Nowe technologie zmierzać mają do tego, że nasza praca na każdej płaszczyźnie będzie łatwiejsza do wykonywania.

Jak więc przygotować sobie takie wnętrze, które będzie przede wszystkim praktyczne?

Wydaje się, że takim dobrym rozwiązaniem są kanały kablowe, które pojawiają się już praktycznie we wszystkich meblach konferencyjnych, biurowych, dzięki czemu będzie można liczyć na lepsze uporządkowanie. Stawia się także na listwy, które są wyposażone w gniazdka elektryczne oraz porty USB, dzięki czemu łatwiej podpiąć się ze swoim telefonem do komputera, nie ma takich ograniczeń.

luksusowe wnętrze biura

Bliżej natury

Praca pochłania nas mocno i możemy zauważyć, że zimą będzie się wychodziło z pracy w momencie, gdy już będzie ciemno. Projektanci chcą więc dążyć do tego, by w biurze natura również była bliżej nas. Już w zakresie wyposażenia wnętrz w biurach mamy masę interesujących propozycji. Kluczowa sprawa to zaprosić naturę do środka. Hitem stają się między innymi drewniane panele na ścianach. Dzięki nim wprowadzić można naturalność oraz ciepło do wnętrz. Coraz chętniej stawia się także na rośliny doniczkowe a do opieki zatrudnia się pracowników.

Drewno to jednak nie wszystko. Wprowadza się takie opcje, dzięki którym biuro będzie jak prywatna przestrzeń. Unika się takich rozwiązań, które wyglądać mogą surowo. Rozwiązania mają doprowadzić do tego, że będzie domowa atmosfera. Chodzi o wprowadzenie takich opcji, które będą skutecznie pobudzać naszą kreatywność.

Wspólna przestrzeń

Sofy biurowe mają zastosowanie nie tylko, gdy chodzi o pokój dla kierownictwa, ale są także dobrym dodatkiem dla pozostałych pracowników. Mogą pełnić wiele różnych funkcji. Służyć będą przestrzeni kreatywnej, miejscu wypoczynku albo też mogą się stać takim miejscem, gdzie odbywać się będą oficjalne spotkania.

Autor

Ewelina Szymczak

Redakcja midimax.pl

To może Cię zainteresować